Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 16:44 Bu haber 4124 kez okundu
 
Gergerli Kartal'ların Sünnet Düğünü Muhteşemdi
- Haberi
Gergerli Kartal'ların Sünnet Düğünü Muhteşemdi

Gergerli Kartal'ların Sünnet Düğünü Muhteşemdi

Adıyaman’ın Gerger ilçesinin Yenibardak Köyüne bağlı Kırmızı tarla mezrası nüfusuna kayıtlı ancak İstanbul Sultanbeyli de ikamet eden iş adamı Nedim Kartal'ın çocuklarının sünnet düğünü Adıyamanlılar Vakfında gerçekleşti.

İş adamı Nediğm Kartal'ın Çocukları Ramazan ve Muhammed Emir'in kirveleri Gerger HABER Gerger TV genel yayın yönetmeni Gazeteci Abdurrahman Kurtbey oldu.

Adıyamanlılar vakfı Konferans salonunda gerçekleşen sünnet düğününde Adıyaman ve malatya'nın bir çok yerleşim biriminde halkın katılımı görülmeye değerdi.

Adıyamanlı ve Malatyalı işadamı sivil toplum kuruluşu, basın mensubu ve sanatçılardan oluşan davetlilerin yanı sıra Halk müziği sanatçısı Haşim Tokdemir, Haydar Ulaş, Yaman Adıyaman, Aziz Karataş, Xalo nezir,  Mustafa Başak,Yolcu Yollarda program sunucusu Gazeteci Yusuf Özpolat, Gazeteci Abdulkerim Sonkaya, Gazeteci Gökhan Bayram,  Muhtar Murat Hakverdi, Gazeteci Hasan Bakırcı Medicine Hastanesi kordinatörü Recep Boztemir,Başakşehir Adıyamanlılar Derneği Başkanı Hüseyin Sevinçtekin, Anadolu yakası Adıyamanlılar Derneği Başkanı Sabri  Baltacı ve yönetimi, Televizyon Programcısı Lütfü Sav Gersoy- DER eski Başkanı Ahmet Mancak,Sivil toplum kuruluşları yöneticileri katıldı.

Kuranı Kerim tilavetinden sonra Davetlilere hitaben Kısa bir açıklamada bulunan Çocukların Kirveleri Abdurrahman Kurtbey, Pazar günü olmasından dolayı tatil gönünü böyle bir davete gelerek büyük bir özveri ile katılımlarından dolayı katılımcılara teşekkür etti. Kartal ailesine kirve olmaktan gurur duyduğunu belirten Kurtbey, Kirveliğinin ve dostluğunun hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Düğün sahipleri tarafından verilen ikramdan sonra salonda bulunan davetliler düğün sahipleri Baba Nedim Kartal, Dede Ali Kartal, Amca Şevket kartal ve kirve Abdurrahman Kurtbey İle vedalaşıp evlerine dağıldılar.

Abdulkerim Sonkaya /Gerger HABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı