Haber Detayı
01 Şubat 2019 - Cuma 18:00 Bu haber 4033 kez okundu
 
Kesertaş Köprüsü Ulaşıma Kapandı Ama..!
EKONOMİ Haberi
Kesertaş Köprüsü Ulaşıma Kapandı Ama..!

Kesertaş Köprüsü Ulaşıma Kapandı Ama..!

 Yaklaşık bir ay önce Aşırı yağışlar nedeniyle Çatlayan ve güvenlik gerekçesiyle kapatılarak ulaşıma kapanan Kesertaş köprüsünün yerine Gerger Kaymakamlığının yoğun çabası sonucu dere yoluna menfezler yerleştirilerek geçici bir tahliye yol yapılmıştı.

Başta Nissibi köprüsü olmak üzer birçok köy ve mezranın ulaşımını sağlayan köprünün kısa bir süre içinde ulaşıma açılması gerekiyordu. Mevsimin kış olması Yetkililerin işini zorlaştırdı.

Gerger Kaymakam’ı Resul Özdemir’in yakından takip ettiği çalışmalar yaklaşık 2 hafta sürdü. Ancak çalışmalar zaman zaman kış şartlarının aşırı yağışlı geçmesi nedeniyle sekteye uğradı.

Yaklaşık bir hafta önce ulaşıma açılan tahliye yolu dün geceden başlayan aşırı yağışlar ve kar suyunun karışımı ile deredeki sular bir anda yükseldi. Çalışmaları yakından takip eden Kaymakam Özdemir’in talimatı ile Geçici köprünün sağ yanından topraklar alınarak menfezler zarar görmeden suyun tahliyesi sağlandı.

 Konu ile ilgili Haber merkezimize açıklamalarda bulunan Gerger Kaymakam’ı Resul Özdemir;

“ Kesertaş köprüsü zarar gördüğünden bu yana yakın takibimiz altındadır. Valimiz ile beraber incelemede bulunarak işin hassasiyeti ile ilgili önem arz etmiştik.  Valimiz de bu konuda Kesertaş köprüsünü önümüzdeki yılın programına alarak yaz aylarında tamiri için söz vermiştir.  Halkımızın huzur ve güveni için Köprüyü ulaşıma kapattık. Ancak ulaşımın sağlanması için gece gündüz çalıştık. Yaklaşık 40 gündür ilçemizde kış şartları ağır seyrediyor. Buna rağmen elimizde ki tüm imkanları seferber ediyoruz. Halkımızın mağdur olmaması için ekiplerimiz iş başındadır. Hafta sonu köprünün sağ tarafına da menfezler yerleştireceğiz. Önümüzde ki zamanlarda kar suyunun erimesi ile burada ki sular biraz daha yükselecek bunun önlemini alacağız. Sanıyorum bir daha bize sorun çıkarmaz”. Şeklinde konuştu.

Sosyal Medya üzerinde halkın haklı tepki gösterdiğini belirten Kaymakam Özdemir;

“Doğa ile mücadele ediyoruz, en büyük sorunumuz kış şartlarının aşırı yağışlı geçmesidir. Buna rağmen en kısa zaman çözüme kavuşmak için Devletin tüm imkanlarını kullanıyoruz. Son yıllarda hükümetimizin birçok alanda çözüm üretmesi halkımızın beklentisini yükseltmiştir. Bunun bilinci ile halkımızın yanında olmaya çaba gösteriyoruz. Sadece halkımızın bize biraz müsaade etmesini temenni ediyoruz. Onlar için görevdeyiz.” Şeklinde konuştu.

Gerger HABER

Görüntüleri izlemek için Lütfen Linki Tıklayınız..

KESERTAŞ KÖPRÜSÜ YENİDEN ULAŞIMA KAPANDI

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı