Haber Detayı
16 Nisan 2017 - Pazar 23:18 Bu haber 2348 kez okundu
 
%51 Ne Mesaj Verdi..?
TEKNOLOJİ Haberi
%51 Ne Mesaj Verdi..?

Ak Parti, Mhp ile ortak yürüttüğü bir seçimi daha başarı ile bitirmiş, Ülkemiz için en kritik dönüm noktalarından biri olan, sistem değişikliğini alnının akıyla kazanmıştır. Evet ve Hayır oyu kullandığımız bu seçime, %86 gibi Dünya’da eşine az rastlanan bir katılım olmuş ve temsiliyet en zirve noktada kendini göstermiştir. Hukuksal zeminde, %90 ile %50.1 arasında bir fark olmamakla beraber, siyasi arenada her bir rakam, içinde onlarca mesaj barındırır.

16 Nisan Milat seçiminde çıkan %51.3 EVET oyu ise, içinde yüzlerce mesajı,öfkeyi,hayal kırıklığını, beklentilerin boşa çıkmasını v.s. fısıldıyor. Umarız bu mesajlar sadece okunmakla kalmaz, gereği en kısa sürede yerine getirilir.

Peki, Ak Parti ve Mhp oylarının toplamı, %65 ederken %15 gibi devasa bir seçmen neden Hayır oyu verdi?
1: Yukarıdan aşağıya inersek, Cumhurbaşkanı ve Başbakan başta olmak üzere, seçim politikasını Kılıçdaroğlu gibi basit bir figüran üzerine inşa ettiler.
2: Siyaset üstü bir değişikliği, siyaset malzemesi olarak kullandılar ve akıllarda ki şüpheleri gidermek adına teknik açıklamalardan kaçarak, Terör örgütleri, vatan hainleri, Hayır düşünen siyasetçilerin ayıpları üzerinden vicdanlarda bir savunma refleksi oluşturma yoluna gittiler.
3: Dünya’nın değişmesi ile birlikte, insanların olayları okuma yönteminin de değiştiğini ya fark edemediler, ya da bu nokta da hazırlıklı değillerdi.
4: Geçmişte, Daeş ile ilişkilendirilen, Hırsızlık ile itham edilen, Pkk ile pazarlık söylentileri ile yıpratılmaya çalışılan Ak Parti, ‘’ aman canım bunlara kim inanır ki’’ diyerek geri durma sanatını, Muhalefetin Tek Adam propagandasına karşılıkta yaparak, Hayır cephesinden tek oy alamadıkları gibi, bir çok Evet oyunu da Hayıra kaptırdı.
5: Teşkilat olarak, AK davayı AKÇE davasına devşirenlerin hezeyanları, Ak Parti’nin temel dinamiği olan yapılanmayı, ruhtan cesede çevirdiği için, samimi bir çalışma yapılmadı.
6: Broşür dağıtmayı kampanya yapmak zanneden bir zihniyet, maalesef Ak Parti’yi esir almış durumda. İlk zamanlar da, ev toplantıları, teşkilat binalarında herkesin iştiraki ile yapılan ve halka da benimsetilen Dava Harekâtı, maalesef elitizm bataklığına sürülmüş durumda.
7: Fetö operasyonları elbette bir oy düşüşüne sebep oldu ama, teşkilat içinde hiçbir operasyonun yapılmaması, operasyonların yukarıdan aşağıya inmesi gerekirken, aşağıdan ortaya doğru yapılması, insanlar da ciddi bir şüphe doğurdu.
8: Cumhurbaşkanı Danışmanlarından ve aynı zaman Abdullah Gül’ün de danışmanlığını yapan zatın, seçime birkaç gün kala Eyalet sistemi ile ilgili yaptığı açıklama, gerek Ülkücü camiasında gerekse de her tabakada bir şüpheye mahal vermiş ve burada da oy kaybına sebep olmuştur…

Peki asıl önemli soru şu. Bu rakamlar Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ne mesaj veriyor.
1: Sayın Cumhurbaşkanım, biz sizin bir sözünüz ile 15 temmuz da nasıl ki canımız pahasına çıktıysak sokaklara, bundan sonra da size her platformda destek veririz. Ama, biz size bu desteği verirken, sizin yapılanmanız eliyle bir zulme uğramayı da kabul etmeyiz.

2: Siz olduğunuz sürece biz varız. Ama bize rağmen bu yönetim ile devam edecekseniz, bu size verdiğimiz son destek, bundan sonrası için yolumuz ayrılabilir.

3: Biz toplum olarak, Devlete adam yerleştiren değil Adam yetiştiren bir yapılanma istiyoruz. Referans sistemlerinin tarih çöplüğüne kalkmasını, Devletin işleyişinin rayına oturmasını ve kimsenin müdahalesinin mümkün olmadığı bir sistem oturtmanızı istiyoruz.

4: Biz kardeş toplumlarız, bizi ne siyasetin ne etnik kökenin düşman kılmasını istemiyoruz. Sizlerden de bu minvalde birleştirici üslubu artırmanızı ve taviz vermemenizi istiyoruz.

5: Biz olmazsak bile çevremizde ki bir çok insanın, Torpil denen Melanet sistem yüzünden canının yandığını, küstürüldüğüne şahit oluyoruz. En başta da bu Torpil olaylarının tamamen bitirilmesini istiyoruz.

6:1 Kasım öncesi verilen sözlerin tutulmasını, misalen taşeronda kadro umudu bekleyen yüz binlerin taleplerine kulak verin istiyoruz.

7: Suriyelileri ülkemizde misafir etmeniz bizi onurlandırdı, ama gelirde ki düşüşün ve giderlerde ki artışların önüne set çekemiyoruz. Ekonomik dalgalanmalar,turizm başta olmak üzere tüm sektörler de var olan krizler, bizi derin bir ümitsizliğe sevk etmiş durumda.

8: Size bu desteği veriyoruz lakin, eğer bu destekten sonra, adalet ilkesince Ak Parti içinde ki AKP’lileri ve Fetöcüleri ihraç etmezseniz, bir daha desteğimiz olmayabilir.

9: Özellikle belediyelerde, halk arasında dolaşan bir çok usulsüzlüğün, parti ayırmaksızın incelenmesini ve hakkımızı yiyenlerin cezalandırılmasını istiyoruz.

Bu mesaj listesi elbette çok daha fazla uzatılabilir, lakin benim ana mesajlar olarak okuduğum bu noktalara, süratle müdahale edilmelidir.

Seçim sonuçlarının ülkemize hayırlar getirmesini niyaz ediyor, kimsenin kimseyi verdiği oydan ötürü yargılamadığı,kırmadığı bir bilince erişmemizi diliyorum.

Mustafa Genco

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı