Haber Detayı
10 Ağustos 2015 - Pazartesi 09:23 Bu haber 6582 kez okundu
 
AK Partili Aydın: “ Ölen kim? Öldüren Kim?”
- Haberi
AK Partili Aydın: “ Ölen kim? Öldüren Kim?”

AK Partili Aydın: “ Ölen kim? Öldüren Kim?”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Ağrı’daki intihar saldırısında şehit olan Medet Mat için okutulan Mevlit programına katıldı.

Kâhta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya’nın organizesiyle şehit erin ailesinin bulunduğu İkizce Köyünde bir mevlit okutuldu.

Okunan Mevlidi Şerife AK Parti Grup Başkan Vekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Milletvekilleri Salih Fırat ve Adnan Boynukara, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Adıyaman İl Jandarma Alay Komutanı İbrahim Koyuer, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya, AK Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen, İl Encümenleri, Kahta ilçe parti Teşkilatı yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Mevlit okunduktan sonra konuşan Şehit er Medet Mat’ın ağabeyi Muhammed Mat, kendilerini hiç yalnız bırakmayan devlet yetkililerine teşekkür etti.

Ağabey Mat: “ Devletimiz her zaman yanımızda oldu. Bize sahip çıktı, sahiplendi. Hepiniz hoş geldiniz. İyi ki varsınız. Acımızı paylaşıyorsunuz. Bu şehit yalnız bizim şehidimiz değil. Bu şehit vatanımızın şehidi. Ne mutlu babama ki bu şeref ona nasip oldu. Babamın evladına nasip oldu. Biz gururluyuz, mutluyuz, Allah’a hamd olsun. Bir asır önce Çanakkale’de dedemiz şehit oldu. Bir asır sonra kardeşim şehit oldu. Bir şehit abisi olmak ayrı bir lezzet, ayrı bir tat. Tabii ki bunun yüreğe verdiği acı var, ıstırap var” şeklinde konuştu.

Mevlitin ardından açıklamada bulunan Aydın, milleti sağduyulu olmaya davet etti.

Şehidin sadece ailenin şehidi olmadığını kaydeden AK Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, şunları kaydetti:

“Bu şehit sadece ailenin şehidi değildir. Bu milletin emaneti, hepimizin emaneti ve hepimizin kardeşi olarak görüyoruz. Mümin Müminin kardeşidir. Şehidin abisi Muhammed kardeşimiz çok güzel mesajlar verdi. Bu işin sonunun olmadığını, burada bir ayırım yapmanın mümkün olmadığını, Birliğimizi ve beraberliğimizi bozmaya da kimsenin gücünün yetmeyeceğini en güzel şekilde kardeşimiz dile getirdi. Ölen kim? Öldüren kim? Ne amaçla, ne maksatla, kim ne yapmaya çalışıyor? Bu oyunun sonun olmadığını çok iyi biliyoruz. Ölmekle, öldürmekle hiçbir sorunun çözülemeyeceğini hepimiz çok çok iyi biliyoruz. Hiçbir ülkede de bu şekilde sonuç elde edilememiştir. Bu vesile ile kim ki bir kardeşimizin bir tek damla kanına sebebiyet verirse, kim ki bir kardeşimizin ezilmesine, sebep olursa, kim olursa olsun, ülke olarak, millet olarak topyekün mücadele edeceğiz. Kürt’üyle, Türk’üyle, Laz’ıyla, Arap’ıyla, Çerkez’iyle, Zaza’sıyla bu ülkede yaşayan 78 milyon kardeşimiz hep birlikte omuz omuza mücadele edip böyle odaklara asla fırsat vermeyeceğiz. Medet kardeşimiz de bir Kürt evladıydı. Vazifesini yapmak üzere askerdeydi. Bütün suçu kabahati bu toprakları savunmaktı. Öldürenler kimdi? Kim ne yapmaya çalışıyor? Millet olarak sağduyumuzu ve ferasetimizi asla bozmayacağız. Birliğimizi, beraberliğimizi en güçlü şekilde pekiştireceğiz. Onlara vereceğimiz en büyük cevap da budur. Burada çoğunluğumuz Kürt’tür. Ama ne olursa olsun asl olan insan olmaktır. Bir insanı öldürenin bütün insanları öldürmüş sayılacağını hepimiz çok iyi biliyoruz”

PHA

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı