Haber Detayı
10 Haziran 2015 - Çarşamba 12:47 Bu haber 2245 kez okundu
 
Böyle Koca Olmaz Olsun..!
EKONOMİ Haberi
Böyle Koca Olmaz Olsun..!

Böyle Koca Olmaz Olsun..!

Türkiyede kadın hakları ile ilgili binlerce haberin yapıldığı günümüzde yine bir kadın mağduriyeti Adıyamanın Gölbaşı ilçesinde yaşandı.

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde kocası tarafından sık sık şiddete maruz kaldığını iddia eden Hatice K.,çektikleri acılara dayanamayıp evden ayrıldı. Yusuf (12), Oğuzhan (2), Hüseyin (3,5) ve Ayşe (8) isimli dört çocuk annesi kadın evinden daha fazla huzurlu bulduğu sokaklarda yatıyor.

Yaklaşık 13 yıllık evli olduğu bildirilen çarasiz kadının kocası Kadir K'dan yıllardan beri dayak yediğini bu nedenden dolayı, çocuklarını bırakıp evden ayrıldığı bildiriliyor.

Eşim hem beni, Hem Çocuklarımı Dövüyor
"Eşim beni ve çocuklarımı sürekli dövüyor yaklaşık dört ay önce mahkeme tarafından dört ay uzaklaştırma aldı. Adıyaman kadın sığınma evine devlet beni yerleştirdi. Belediye Başkanımız beni sığınma evinden alarak eşimle barıştırdı. Eşim beni ve çocuklarımızı bir daha dövmeyeceğine söz verdi. Başkanımızın yanında ama eşim beni ve çocuklarımı dövmeye devam ediyor.

Çocuğumu hastanelik etti.
12 yaşındaki oğlumu kemer ile döverek hastanelik etti. Eşimi mahkemeye verip boşanma davası açtım; boşandık. On beş gün sonra boşanma kağıdını alacağım. Bir haftadan beri sokaklardayım. Togem Başkanı Birgül Kütük Özdemir tarafından otele yerleştirildim.


İş istiyorum..
Kaymakamlık 500 TL para verecek. Oda otel masraflarına gidiyor. Ben dört çocuk annesiyim. Ben fazla bir şey istemiyorum başımı sokacağım bir ev, birde iş bulsunlar artık dayanamıyorum. Çocuklarım dayak yiyor. Babaları sürekli alkol alıyor."

Gölbaşı Kaymakam'ı "Yardımcı olacağız.".
Telefonla görüşülen Kaymakam Ali Edip Budan, genç kadının ev tutması halinde kendisine yardımcı olabileceğini ifade ederek, parkta yatan genç kadını otele yerleştireceklerini belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı