Haber Detayı
13 Şubat 2015 - Cuma 11:22 Bu haber 6915 kez okundu
 
Gerger'de Otomobil Fırat Nehrine Uçtu 1 Ölü
- Haberi
Gerger'de Otomobil Fırat Nehrine Uçtu 1 Ölü

Gerger'den Çermik yönüne gitmeye çalışan araç feribotun yanaşacağı iskeleye varmadan bir anda hakimiyetini kaybederek uçurumdan yuvarlandı.

Suya gömülen aracın içindeki Kıymet Kartal araçla birlikte Fırat suların derinliklerine gömüldü. 3 kişinin bulunduğu araçta, oğul Ramazan Doğan ve Ömer Duman araçtan atlayarak kurtulurken yaşlı annesi Kıymet Kartalın ise araçtan inmeye fırsat bulamadan uçuruma düşen aracın içinde Fırat sularına gömüldüğü bildirildi.

Gergerin Helül köylüsü olan Ramazan Doğan, annesi Kıymet Kartal ve eski köy muhtarı Ömer Duman ile birlikte Çermik yönüne gitmek istedi. Fırat nehri üzerinde köprü olmadığından feribot ulaşımı tercih ederek karşıya geçmek istedi.

Çermik yönünden gelecek olan feribotu bekleyen Ramazan Doğan aracın yönünü çevirmek isterken bir anda hakimiyetini kaybetti. Uçurumdan aşağı doğru kaymaya başlayan araçtan kendini attı. Aynı araçta olan Ömer Duman da daha önce araçtan inince Fırat baraj gölüne düşen araçta sadece Kıymet Kartalın kaldığı bildirildi.

3 Saattir süren arama çalışmalarında halen aracın izine rastlanmadığı bildirilirken, o bölgede su akıntısının olması nedeniyle aracın sürüklenebileceği ihtimali üzerinde duruluyor. 

Olay yerine Jandarma ekipleri ve çevredeki vatandaşların gittiği ve arama çalışmalarına katıldığı bildirildi. Uzman kurtarma ekiplerinin de çağrılarak kurtarma çalışmalarına katılması istendi.

Haberin yayına girmesi anına kadar aracın halen suyun dibinde olduğu ve izine rastlanmadığı öğrenilirken kurtarma çalışmalarının da halen devam ettiği bildirildi.

Olay ile ilgili olarak Savcılıkça soruşturma başlatıldığı da bildirildi.

Kaynak : Özgür Boğatekin

Not : Yaşanan kaza Geçitli feribotu ile alakalı değildir. Kaza feribota varmadan yaşanmıştır.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı