Haber Detayı
02 Nisan 2014 - Çarşamba 17:49 Bu haber 14594 kez okundu
 
Arif Karatekin'in Beklenen Basın Açıklaması
- Haberi
Arif Karatekin'in Beklenen Basın Açıklaması

Arif Karatekin'in Beklenen Basın Açıklaması

İki dönemdir Gerger halkının oylarıyla yapmış olduğum Belediye Başkanlığı görevim herkesin malumu olduğu üzere 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri ile beraber sona ermiştir.

Gerek bu iki dönemlik belediye başkanlığımda oylarıyla beni bu göreve getiren seçmenlerime gerekse de son seçimlerde beni destekleyen 660 seçmenime teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Son seçimi kaybetmenin getirmiş olduğu mağlubiyetimizi hazmedemeyen evlatlarımın Pazartesi ve Salı günü, Dursun ailesinin fertlerine karşı yaptıkları davranışları tasvip etmediğimi, kontrolüm dışında gerçekleştiğini herkesin bilmesini isterim.

Samimiyetle belirteyim ki bu hadiseler kesinlikle benim de istemediğim, hatta vuku bulmasından utanç duyduğum hadiseler olup tekrarlanmaması için iki evladımı bugün itibariyle İstanbul’a göndermiş bulunmaktayım.
,
İki dönem boyunca beni destekleyen Dursun ailesi idi hatta ve daha da önemlisi Osman Dursun sadece benim tarafımda olmasından dolayı rakiplerimin baskısına maruz kalmış ve nihayetinde de herkesin bildiği o malum ölüm olayı gerçekleşmişti. İşte bu sebeplerden dolayı benim Dursun ailesine karşı bilinçli ve isteyerek böyle bir tavır içerisine girmemin imkansız olduğunu herkesin bilmesini ister, ayrıca bu yaşanan çirkin ve istenmeyen hadiselerden dolayı da söz konusu olaylara maruz kalan Dursun ailesinden de çocuklarım adına özür dilerim.

Son olarak Gerger’deki herkesin şunları bilmesini istiyorum:

Bundan sonra tekrar bir Belediye başkanlığı adaylığımın söz konusu olmayacaktır; zaten halkımın da son seçimdeki teveccühünün de bu yönde olması benim böyle bir karar almamda belirleyici olmuştur. Her ne olursa olsun Gerger’in benim memleketim olduğunu, buradan bir daha dönmemek üzere ayrılmayı asla düşünmediğimi; bununla beraber bundan sonra kendim ve ailemin geleceği için Gerger dışında bir alternatifi de ciddi olarak düşünebileceğimi ki bu asla ve asla herhangi bir kişiden ya da aileden korktuğumdan değil (zaten öyle olsa tekrar aday olmazdım) aksine kendim ve ailem için kurmam gereken yeni bir düzenin gerekliliğinden kaynaklandığının herkesçe bilinmesini istiyorum.

Yaşanan son hadiselerden dolayı böyle bir açıklamayı Gerger’li vatandaşlarıma yapma gereği duymuş olup; yukarıdaki açıklamalarımın samimiyetine herkesin inanmasını temenni eder, tüm hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunarım.’

Arif KARATEKİN

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı